fbpx

Výroba škárovky - buk, dub, smrek, borovica. Predaj palivového dreva a drevených brikiet s vysokou výhrevnosťou.

Česky

Články


Suché drevo – nedajte sa oklamať

Väčšina dodávateľov palivového dreva ponúka čerstvé, mokré drevo – absolútne nevhodné na kúrenie. Takéto drevo obsahuje nad 50 % vody a požadovanú vlhkosť dosiahne až po dvoch rokoch prirodzeného sušenia na vzduchu. Tento čas sa môže skrátiť alebo predĺžiť v závislosti od obdobia ťažby, dĺžky narezania a spôsobu uskladnenia dreva. V žiadnom prípade vám ale nevyschne za rok. Drevo obschne z vonkajšej strany, zbaví sa kapilárnej vody, bunková voda zostane uzavretá vo vnútri. Nikdy neskladujte mokré drevo pod strechou, alebo pod plachtami, prístreškami ani inak pozakrývané. Aby vám drevo kvalitne vyschlo, je potrebné, aby sa čo možno najčastejšie zopakoval proces zmoknutia a opätovného uschnutia. Hoci to možno neznie logicky ale je to tak. Zmoknuté drevo otvorí kapiláry a umožní uniknúť bunkovej vode až pokiaľ kapiláry znovu nezaschnú. Tento princíp sa využíva aj pri profesionálnom sušení reziva v sušiarňach.

Ak vám teda niekto tvrdí, že vám drevo doma pri krbe za pár týždňov krásne preschne, tak vás klame, alebo nevie čo hovorí. Nedajte sa klamať!

Tipy pre stolárov

  1. Ponúkajte výrobky z masívu. Ponuka masívnych výrobkov na trhu je veľmi obmedzená. Pri drevotrieske klesá marža, výrobky kúpené v nadnárodných reťazcoch vyrábané v obrovských sériách tlačia cenu dole.
  2. Urobte si kolekciu vlastných masívnych výrobkov a ponúkajte ich. Masívny stôl alebo posteľ sú zaujímavé pre každého.
  3. Nechávajte zákazníkom malý prospekt alebo CD.
  4. Najlepšie predáte zákazníkovi, ktorý od vás nakupuje. Ak napríklad montujete schody, ponúknite montáž dverí alebo dodávku nábytku. Použite argument farebného zladenia.
  5. Informujte zákazníka o nebezpečnom formaldehyde, ktorý sa uvoľňuje z drevotriesky. Spálne a detské izby by mali byť z dreva, inak sa zvyšuje riziko alergií a astmy.
  6. Vysvetľujte, že masívny nábytok je drahší ako drevotrieska, pretože má omnoho dlhšiu životnosť. Navyše je drevotrieska zaradená do kategórie nebezpečného odpadu a má problematickú likvidáciu (nesmie sa páliť).
  7. Buďte rýchli a používajte kvalitný materiál. Vaši zákazníci ocenia rýchle dodacie lehoty a minimum reklamácií.

 

Toto sú zásady, ktoré používajú naši zákazníci a ktoré im pomáhajú byť uspešnými na trhu. Naša firma ako jediná na trhu má na sklade kompletný sortiment škárovky a je schopná poskytovať perfektné služby.

Doplňte si svoj sortiment o masívny nábytok značky TELLUS v prevedení buk - cink a dub - cink bez povrchovej úpravy. Nábytok je demontovaný s kompletným kovaním. Skriňové diely sa vyrábajú na CNC. Pre stolárov dodávame za veľkoobchodné ceny. Nábytok TELLUS prezentujeme na stránke www.tellus.eu.

+421 33 59 36 194

Viac kontaktov »

MADERO, s.r.o. Továrenská 7, 91904 Smolenice

MADERO © 2018-2021